صفحه ی اصلی / اخبار / معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

http://mohsenin.ir

به روش های زیر می توانید در ارتباط باشید:

ارسال پیامک به ۳۰۰۰۳۳۳۳

مرکز تماس ۷۰۲۴

تماس در ساعات اداری با شماره ۲۳۹۰۲۶۲۵ و ۲۳۹۰۲۰۱۰

آدرس ایمیل mohsenin@emdad.ir

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

انسان در نظام اجتماعی اسلام دارای ارزش والایی است و حفظ حرمت و کرامت او بر همگان واجب است و خداوند رحمان دوست دارد که همه بندگانش درعزت به سر برند ،از سوی دیگر خداوند متعال خواسته است تا نیاز محرومان بدست همنوعانشان و به قصد قرب و رضایت پروردگار مرتفع گردد و همگان در امر انفاق و نیکوکاری مشارکت نموده تا زمینه زندگی عزتمندانه برای همه آحاد جامعه فراهم گردد.

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

معرفی طرح محسنین در ماه عسل

در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر،نوگلان دیگری هم هستند که تقدیر به گونه ای دیگر آنان را از وجود این پشتوانه عظیم بی بهره نموده است پدرانی که علیرغم میل باطنیشان به دلیل بیماری ،کهولت ،از کار افتادگی و گسستن از فضای پر مهر خانوادگی توان اداره زندگی خود را نداشته و با تامین معیشت خانواده بر دوش زنان سرپرست خانوار نهاده شده است .به منظور جاری ساختن اهداف متعالی ارزشهای اصیل اسلامی و جوشش رافت و الفت بین اقشار مختلف مردم با اجرای طرح محسنین شرایطی فراهم گردیده تا خیرین و نیکوکاران به نیازمند ترین خانواده ها مساعدت نمایند . با واریز ماهیانه مبلغی هر چند کم (سرانه پیشنهادی ۳۰۰۰۰۰ریال) نیکوکاران محترم می توانند نیات خیر خواهانه خود را جامه عمل پوشانده و تصنیف مهربانی را در وجود فرزندان محروم زمزمه نمایند.

با استفاده از این مفاهیم بلند اعتقادی و ارزشی طرحی دیگر مبتنی بر باورهای ایمانی مردم نیکوکار و خیر کشورمان طی ۵ ساله گذشته پا به عرصه حیات نهاده که همانند طرح اکرام ایتام و مبتنی بر روشهای این طرح پر برکت ،بدنبال رسیدگی به امور نیازمندان جامعه با ویژگی های اجتماعی و اقتصادی خاص ، همانند سالمندان ،کودکان ، بیماران ، از کار افتادگان ، زنان سرپرست خانواده و در یک کلام خانواده های نیازمند می باشد.
این طیف از اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) علیرغم دریافت خدمات اولیه از این نهاد فاقد امکانات افزونتر برای تامین نیازهای اساسی و حیاتی خود بوده و ضرورت رسیدگی ویژه به امور آنان با استفاده از کمکهای مردم خیر و نوعدوست در مقطع کنونی محسوس می باشد.

اجرای آزمایشی طرح محسنین در ۵ استان کشور طی پنج ساله گذشته نتایج ثمر بخشی را به همراه داشت که در این مسیر تا کنون حدود ۴۰ هزار خانواده مشمول طرح از امکانات خوب خیرین برخوردار شده اند که امیدواریم با اجرای کشوری این طرح به ویژه در استان های محروم ،با حضور انسان های خیر اندیش و والا در راستای رفع معضلات مادی و پرورش روح ایمانی و معنوی آنان قدم برداریم .
تعاریف

محسنین : محسنین در قرآن کریم به معنای ” نیکوکاران ” می باشد.

حامی : به اشخاصی حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که نسبت به حمایت و ارائه خدمت به خانواده های نیازمند از طریق پرداخت بخشی از هزینه های زندگی آنان اقدام می نمایند.

خانواده مشمول طرح : آن دسته از خانواده های نیازمندی که سرپرست خانواده دارای بیماری صعب العلاج ، از کارافتاده ،زندانی و یا فاقد سرپرست می باشد.

خداوند رحمان وجود آدمی را به گونه ای سرشته است که نتواند شاهد خوشبختی تمام عیار خود و رنج دیگران باشد و نیز مقدر کرده که مشکلات انسان به دست همنوعانشان مرتفع شود تا شرایط زندگی عزتمندانه برای همگان فراهم گردد.
بی تردید در همسایگی ما و شهرما فرزندانی نیازمند ولی عزیز و باکرامتی هستند که دست تقدیر پشتوانه ی عظیم پدر را به دلایلی چون جدایی والدین و یا گسستن پدر از فضای پر مهر خانوادگی از زندگی شان زدوده و یا به دلیل بیماری و کهولت؛ پدر توان اداره ی زندگی را ندارد.
در طرح محسنین که وادی گره گشایی و سرزمین تقسیم شادی ها و عاطفه هاست نیکوکاران و خیرین می توانند تصنیف مهربانی را در گوش فرزندان نیازمند زمزمه نموده و ان ها را بر سر خوان مهر و عطوفت خود بنشانند.
این فرزندان محروم برای رفع نیاز های معیشتی؛ تحصیلی؛ درمانی و سایر نیاز های اساسی خود در انتظار حضور سبز شما عزیزان هستند تا همانند سایر فرزندان این مرز و بوم با عبور از خزان زندگی خود با دستان یاری رسان شما به بهار بالندگی رسیده و مراحل پویایی و تکامل خود را طی نمایند؛ باشد که روزی محبت های دریافتی خود را به جامعه باز گردانده و مدد رسان دیگر نیازمندان شوند.
تعاریف

محسنین در لغت : محسنین در قرآن کریم به معنای ” نیکوکاران ” می باشد.
حامی : به اشخاصی حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که نسبت به حمایت و ارائه خدمت به خانواده های نیازمند از طریق پرداخت بخشی از هزینه های زندگی آنان اقدام می نمایند.
فرزند مشمول طرح: به فرزند(کودک و نوجوان) نیازمندی اطلاق می شود که به دلیل عدم توان و یا عدم حضور پدر در خانواده نیازمند مساعدت حامیان می باشد.
گردآوری اطلاعات عمومی آکاایران

نوشته معرفی طرح محسنین در ماه عسل اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.

منبع

Check Also

فیلم رویای سهراب

فیلم رویای سهراب رویای سهراب رویای سهراب رویای سهراب رویای سهراب رویای سهراب رویای سهراب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *